MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI W KLASACH 1-3

Międzynarodowy Dzień Kropki, to coraz popularniejsze święto kreatywności, odwagi i zabawy. Nasza szkoła ten dzień obchodziła 16 września. Opiekunowie samorządu uczniowskiego klas 1-3 zainicjowali liczne aktywności, by należycie uczcić to święto. Dzieci  przyszły do szkoły ubrane tematycznie. Każdy miał oryginalny pomysł na udekorowanie swojego ubrania. We wszystkich klasach kropka była tematem przewodnim wielu zabaw, rozmów oraz wspólnych działań. Mała kropka na papierze stała się symbolem pomysłowości, inspiracji i pewności siebie. Dowodem tego jest obraz stworzony wspólnie przez wszystkich uczniów z kolorowych kropek małych i dużych oraz wykonanie kropkowych zadań. Uczestnicy w swoich zespołach liczyli, pisali, dorysowywali, malowali, doklejali tak, aby wszystko było dobrze wykonane. Każdy odniósł sukces, nawet najwięksi pesymiści uwierzyli we własne siły i możliwości.

Na zakończenie zajęć wszyscy zaangażowali się w twórczą działalność fotograficzną. Robili sobie zdjęcia w fotoramce z różnymi gadżetami, takimi jak kropkowe okulary, wąsy, opaska, czy kropkowy kapelusz.

Jak co roku Międzynarodowy Dzień Kropki był pełen wrażeń i atrakcji oraz upewnił uczniów w przekonaniu, że tylko od nas zależy jak będziemy widzieć świat i w którym miejscu postawimy naszą kropkę.

Ewa Maćkowska

Data dodania: 2024-09-29 03:44:19