Międzynarodowy Dzień Kropki

15.09.2023 obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Każdy uczeń klas 4-8 mógł wziąć udział w zabawie polegającej na rozkodowaniu zaszyfrowanych haseł - pozytywnych i wspierających wiadomości skierowanych do uczniów. Na matematycznej gazetce wisiały kody QR do zczytania przez uczniów, gdzie została umieszczona instrukcja do zadania, na szkolnych holach wisiały kropki z szyframi oraz rodzaje szyfrów. Zadaniem uczniów było rozkodowanie wiadomości. Po podpisaniu rozkodowanych szyfrów uczniowie wrzucali je do zakodowanej skrzynki. Każdy uczeń, który poprawnie wykonał zadanie otrzymał plusa z matematyki.

Zabawa miała na celu umożliwić każdemu uczniowi uczestnictwo w zadaniu. Dzieci poznały elementy kryptografii oraz rozwijały zdolności logicznego myślenia i kreatywność.

Dziękujemy za liczny udział i dobrą zabawę, która była realizowana w ramach II edycji projektu edukacyjnego (Nie)zwykła Matematyka.

Panie Anna Węsierska oraz Iwona Janiak

Data dodania: 2023-09-18 20:40:15