Międzynarodowy Dzień Dziecka w klasach 1 – 3

1 czerwca w SP2 dla uczniów najmłodszych klas w szkole przygotowano wiele niespodzianek.

Jedną z nich był występ uczniów klasy II c. Wraz z wychowawczynią panią Ewą Siarczyńską przygotowali oni inscenizację wierszy Juliana Tuwima. Rówieśnicy mogli usłyszeć między innymi: „Zosię Samosię”, „Idzie Grześ”, czy też „Spóźnionego słowika”. Recytacje, pięknie zaśpiewane piosenki wprawiły uczniów w miły nastrój. Nie zabrakło odśpiewania „Sto lat” przez nauczycieli
z najlepszymi życzeniami dla dzieci.

Kolejną niespodzianką była gra terenowa pt. „Zakoleguj się z nauką”. Każda klasa do wykonania miała zadania wykorzystujące zdobytą wiedzę
w praktyce. Sprawdzały one umiejętności z zakresu edukacji matematycznej, takich jak: odczytywanie kodów, układanie żywych działań. W ramach edukacji polonistycznej – układano wspólną historię, pisząc zaledwie po jednym wyrazie przez każdą z osób w klasie.           Była integracja, zabawa i współpraca. W parach, małych grupach poprzez działania plastyczno – techniczne układano puzzle, z włóczki tworzono postacie z bajek lub literatury dziecięcej, projektowano wiosenny strój.

Przy słonecznej pogodzie uczniowie podążali za punktami określonymi na mapie przy jednoczesnym zdobywaniu ukrytych liter hasła gry.

Czy się podobało?

Radości było wiele, uśmiechu jeszcze więcej. Dodatkowa przyjemność to słodkie upominki. Ach… Dzień Dziecka mógłby trwać nawet cały rok!

Marta Wołowczyk

Data dodania: 2023-06-04 16:19:41