Magiczny Dywan -nowa unikalna pomoc edukacyjna

Dziś na lekcji wychowania fizycznego uczniowie klasy 3 d poznali Magiczny Dywan onEVO -NAJBARDZIEJ ZAAWANSOWANĄ PODŁOGĘ INTERAKTYWNĄ NA RYNKU.

Do wykorzystania na zajęciach są wyjątkowe gry i quizy, które w naturalny i przyjazny dzieciom sposób wspierają naukę i dostarczają dużo dobrej zabawy. Sto przygotowanych tytułów można podzielić na trzy główne obszary: rozrywkę, edukację i rehabilitację. Wśród nich znajdą się gry logiczne, sportowe czy zręcznościowe. Niektóre z nich idealnie sprawdzą się podczas zabawy w parach, inne dostarczą wiele emocji w trakcie rozgrywki wieloosobowej.

Jak działa Magiczny Dywan? -bardzo prosto!: projektor wyświetla planszę z wybraną zabawą na podłodze, a uczniowie mogą wpływać na to, co dzieje się na planszy poprzez ruchy rąk i nóg.

Na dzisiejszej lekcji poznaliśmy trzy zabawy z ZESTAWU „FUN1”:

1. „PĘKAJĄCE BALONIKI”;

2. „KARATE”;

3. „PIZZA MASTER”,

podczas których uczniowie mogli wykazać się refleksem, zwinnością i koncentracją -przy okazji dobrze się bawiąc.

Co daje systematyczne korzystanie z tej pomocy?

• rozwija u dzieci motorykę, wykorzystując różnorodność ćwiczeń ruchowych;
  •  łączy zabawę i naukę, wykorzystując elementy rywalizacji;
  • wpływa pozytywnie na interakcje między dziećmi;
  • wspomaga wszechstronny rozwój dziecka;

• uatrakcyjnia proces zdobywania i utrwalania wiedzy i kompetencji uczniów.

To urządzenie, które łącząc nowoczesne technologie i rozszerzoną rzeczywistość pozwoli dzieciom przeżyć przygody pełne zabawy i nauki, dostarczy im niezapomnianych wrażeń i zapewni edukację poznawczą, obejmującą różne dziedziny wiedzy. Z kolei nauczyciele i terapeuci otrzymają wsparcie merytoryczno-dydaktyczne do atrakcyjnej pracy z uczniami.

Iwona Birunt

(wych. klasy 3 d)