''List do Taty''

W ubiegłym roku odbyła się 6. edycja ogólnopolskiego konkursu „List do Taty”.

Nadszedł czas na jej podsumowanie.

Podstawowym celem konkursu, organizowanego co dwa lata od 2011 r., jest propagowanie odpowiedzialnego ojcostwa. Jest on adresowany do uczniów klas czwartych i piątych szkół podstawowych, których zadaniem jest napisanie pracy na temat: „Kim jest i co dla mnie znaczy mój tata?”, która może mieć formę listu do ojca.

Konkurs jest organizowany przez Komisję Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej Senatu Rzeczypospolitej Polskiej we współpracy z Fundacją Cyryla i Metodego – Inicjatywa Tato.Net.

Lokalnie pieczę nad konkursem sprawują biura senatorów, którzy zgłosili się do udziału w jego przeprowadzeniu; w Pruszczu Gdańskim jest nim Biuro Senatorskie Ryszarda Świlskiego.

W naszej szkole konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem uczniów obecnych klas piątych i szóstych. Warto nadmienić, iż w związku z tym wydarzeniem zostały przeprowadzone również specjalne lekcje warsztatowe na języku polskim, zachęcające do udziału i poruszające ważny temat roli ojca (lub jego figury) w rodzinie. Spośród wszystkich napisanych w szkole prac, w porozumieniu z nauczycielkami języka polskiego, wybrane zostały najciekawsze. Ostatecznie zgłosiliśmy listy osiemnaściorga uczestników z klas 5a, 5b, 5c, 5d, 6a i 6b.

1. Weronika Drobiewska 5a
2. Amelia Kucharczyk 5a
3. Ania Frąckowiak 5a
4. Karolina Sowińska 5a
5. Julia Śleszyńska 5a
6. Zosia Kleist 5b
7. Weronika Wycinek 5b
8. Aleksandra Szczodrowska 5c
9. Nikola Sojka 5c
10. Alicja Piszak 5c
11. Karolina Hańczuk 5d
12. Maja Paul 5d
13. Jakub Kurpiewski 6a
14. Lena Szwoch 5a
15. Maja Pilipczuk 5a
16. Natalia Urbanowicz 6b
17. Hania Puszkarz 6b
18. Liubov Poliakova 6b

Ku miłemu zaskoczeniu, mimo iż dzieci z naszej szkoły nie otrzymały tytułu laureata, wszystkie zostały nagrodzone przez naszego lokalnego organizatora za sam udział. Wartościowe nagrody sprawiły uczniom wiele radości oraz pozwoliły odczuć satysfakcję z włożonego w napisanie pracy trudu. Działały również motywująco na pozostałe osoby z klas uczestników, co można było dostrzec podczas ich wręczania.

Ponieważ czas pandemii utrudnił nieco uroczyste wręczenie nagród, najpierw bezpośrednio przez organizatora, a następnie możliwość wyróżnienia wszystkich uczestników jednocześnie, ze względu na częste kwarantanny i warunki specjalne, upominki zostały przekazane bezpośrednio w klasach uczniów. Dwie klasy, przebywające nadal poza szkołą w tym okresie, odwiedzimy jeszcze po feriach.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy udziału i zachęcamy do podejmowania nowych wyzwań w innych ciekawych konkursach, a także wszelkich pozytywnych inicjatywach!

Organizatorom natomiast z całego serca dziękujemy za tak miłe i hojne uhonorowanie naszych uczniów!

Data dodania: 2022-04-09 10:45:45
Data edycji: 2022-04-09 10:53:03