Lekturki spod chmurki ,,Zima Muminków

W styczniu szczęśliwie wróciliśmy do szkoły, cały czas mamy lekcje stacjonarne. Jest fantastycznie  znowu być wśród rówieśników i szkolnych korytarzy. Właśnie zakończyliśmy omawiać kolejną lekturkę spod chmurki pt. ,,Zima Muminków" Tove jansson.  Na chwilę wszyscy przenieśliśmy się w krainę trolli poznając przygody Muminka, który za wcześnie obudził się z  zimowego snu.  Akcja książki skupia się wokół domu Muminków, gdzie każdy może liczyć na pomoc i przyjaźń. Spośród zadań II modułu   przygotowaliśmy plakat zachęcający do przeczytania lektury, uzupełniliśmy lekturniki oraz  każdy  z nas  wykonał ,,EKO bałwanka" używając różnorodnych odpadów segregowanych, które nadają sie do recyklingu.  W naszej klasie zawitała też skrzynia z napisem ,,CZYTAM Z KLASĄ" w której umieściliśmy ,,odśnieżone " książki, które można zabrać do czytania i przynieść  z powrotem.

Kolejna nasza lektura to ,,Lato Mumiunków". Już nie możemy się doczekać dalszych przygód sympatycznej rodzinki !!!

Data dodania: 2021-02-21 19:03:46
Data edycji: 2022-05-15 17:52:08