LEKCJA BIBLIOTECZNA

W dniu 28.04. (czwartek) nasza klasa wzięła udział w kolejnej lekcji w Miejskiej i Publicznej Bibliotece w Pruszczu Gd. przy ul. Wojska Polskiego.

Na wstępie p. Joanna przypomniała wszystkim postać słynnego duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena, gdyż właśnie w kwietniu przypada rocznica jego urodzin, a tematem spotkania były "Książki dla dzieci" -jak powstają oraz ich różne rodzaje: te tradycyjne, ale także bez ilustracji, książki edukacyjne, czy też książki-zabawki dla najmłodszych w kształcie pluszaków oraz wiele innych.

Największą frajdę sprawiła naszym uczniom "książka z dziurą" -do której można było dostawić swoją twarz i w ten sposób stworzyć oryginalną ilustrację.

Po ciekawej prezentacji, na zakończenie zajęć, była lubiana przez wszystkich zabawa w "Story Cubes", gdzie każdy mógł poczuć się jak prawdziwy twórca.

Do zobaczenia wkrótce :)))

Uczniowie klasy 2 d

z wych. Iwoną Birunt