Pomoc dla uchodźców z Ukrainy - czytaj więcej

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Lego Education

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba i tekst

 

W minioną środę (23 listopada) klasa 3e uczestniczyła w zajęciach z wykorzystaniem klocków Lego Education Spike Essential, zakupionych w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. Wychowawca klasy, pani Marta z pomocą dyżurnych przyniósła do sali lekcyjnej pudełka z klockami. Już sam widok zestawów zaciekawił trzecioklasistów i można było usłyszeć ekscytację ze strony uczniów.

Zajęcia rozpoczęły się od omówienia zasad obowiązujących podczas pracy i nauki przez zabawę. Następnie sprawdziliśmy, jakie elementy znajdują się w każdym zestawie Lego. Zauważyliśmy pojemniki do sortowania elementów.  Klocki należało posegregować zgodnie z instrukcją do wskazanych miejsc. I już w tym miejscu mogliśmy zaobserować, jak ważne jest czytanie instrukcji w formie piktogramów ze zrozumieniem. Pani wychowawczyni powiedziała nam, że bardzo ważne jest dbanie o każdy zestaw i pilnowanie nawet najmniejszego elementu, by się nie zgubił. W trakcie tworzenia prac bardzo pilnowaliśmy przestrzegania tej zasady. Pracę ułatwiły nam pokrywki z podniesionymi krawędziami, które zapobiegały spadaniu i gubieniu się małych elementów. 

Uczniowie naszej klasy dobrali się parami i wspólnie oddali się kreatywnemu tworzeniu prac związanych z tematem lekcji: „Zły dzień” realizowanego na podstawie opowiadania Zofii Staneckiej. Zadaniem uczniów było wykonanie zabawki, miejsca, która uwolnia od złych emocji, oczywiście z wykorzystaniem klocków Lego Education. Uwolnili swoją kreatywność i oddali się zabawie. Bardzo szybko okazało się, że jednocześnie sprawdzali swoje umiejętności współpracy, negocjacji, argumentowania. Powstały przepiękne budowle, których efekty możemy podziwiać na poniższych zdjęciach.  

Trzecioklasiści z niecierpliwością czekają na kolejne zajęcia. Tym bardziej, że zauważyli, iż w pudełkach znajdowały się jeszcze elementy elektromechaniczne. Będą one stopniowo zapoznawały uczniów naszej klasy z robotyką i programowaniem.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, która ma na celu wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Wychowawca klasy 3e

Data dodania: 2022-11-25 22:34:42
Data edycji: 2022-11-25 22:36:19
Ilość wyświetleń: 21

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Więcej informacji

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Zobacz
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook