Książki i nie tylko w języku ukraińskim - www.lustrobiblioteki.pl

Portal Lustro Biblioteki udostępnił listę 70 darmowych książek dziecięcych w języku ukraińskim. Pełne treści książek znajdują się w sieci dzięki Stowarzyszeniu Osvitoria, które pomaga zmieniać i rozwijać edukację na Ukrainie. Tytuły są dostępne dzięki porozumieniu z ukraińskimi wydawcami. Wśród dostepnych pozycji, znajdziemy bajki na dobranoc, książeczki dwujęzyczne (ukraińsko-angielskie), książki dla dzieci powyżej trzeciego, szóstego lub dziewiątego roku życia, a także książki o zwierzętach i pozycję z serii "Ciekawa Ukraina".

W porozumieniu z polskimi fundacjami i wydawnictwami materiały, które można wykorzystywać w pracy z dziećmi, wydrukować i rozdawać potrzebującym – są  oznaczone zdaniem „Można drukować i przekazać czytelnikom”.

Poniżej znajdują się linki do źródeł udostępniających nieodpłatne książki w języku ukraińskim, a także dodatkowe materiały do pobrania.

Data dodania: 2023-04-27 11:36:08
Data edycji: 2023-04-27 11:49:28