Konsultacje Nowego Stypendium Prezesa Rady Ministrów

W dniu 14 czerwca, uczniowie Naszej Szkoły  ( Amelia Kwiatkowska, Agata Pilanc, Oliwia Schulte – Noelle, Zuzanna Brandt, Aleksandra Dobrosielska, Mariola Wójcik, Paulina Bielińska, Emilia Animucka) zostali zaproszeni do udziału w panelu dyskusyjnym dotyczącym konsultacji nad nowymi zasadami przyznawania Stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Spotkanie rozpoczęło się od wprowadzenia prowadzonego przez Pana Piotra Mazurka – Pełnomocnika Rządu ds. Polityki Młodzieżowej oraz Pani Justyny Orłowskiej – Pełnomocnika Prezesa Rady Ministrów ds.GovTech. Następnie, uczniowie Naszej Szkoły mieli okazje, wspólnie z uczniami z całej Polski pracować nad propozycjami zmian w udzielaniu Stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Najlepsze wśród wypracowanych przez uczniów propozycji przejdą do drugiego etapu zmian zasad przyznawania Stypendium. Podczas drugiego etapu projektu od 16 do 22 czerwca odbędzie się ogólnopolskie głosowanie, w którym każdy będzie mógł oddać głos na wybrany projekt Stypendium.

Dziękujemy za możliwość włączania młodych ludzi w procesy decyzyjne. Propozycje zmian zainicjowanych przez młodzież będą miały na pewno duże znaczenie.

Urszula Szczepańska

Data dodania: 2021-06-17 13:35:45