Konkursu wiedzy o polskim parlamencie

18 .10.2022r.odbył się w Zespole Szkół Ogrodniczych w Pruszczu Gdańskim II etap ,,Konkursu wiedzy o polskim parlamencie,, którego organizatorem było Biuro Komunikacji Społecznej Kancelarii Sejmu z inicjatywy posłanki Magdaleny Sroka i Starostwa Powiatu Gdańskiego. Honorowym patronem została Marszałek Sejmu RP Elżbieta Witek. Konkurs podzielony został na kilka etapów,w czasie których uczniowie wysłuchali prelekcji i obejrzeli prezentację poświęconą pracy Parlamentu RP ,którą zaprezentowali pracownicy Kancelarii Sejmu i rozmawiali z posłanką Magdaleną Sroka. Następnie uczniowie przystąpili do rozwiązywania pytań konkursowych. Miło mi poinformować, że Eryk Potrykus zajął 3 miejsce,zaś pierwsze i drugie miejsce zajęli licealiści. Dodatkowo Eryk otrzymał z rąk Starosty Powiatu Gdańskiego Mariana Cichoń, nagrodę dla najmłodszego finalisty. Gratuluję wszystkim uczestnikom IIetapu konkursu za wspaniałe wyniki : Mai Baran,Emilii Hajdukiewicz,Mai Sokołowskiej,Ewie Pater,Wiktorii Zabornej,a dodatkowo Erykowi za zajęcie 3 miejsca. Malgorzata Pobuta nauczyciel wiedzy o społeczeństwie.

Data dodania: 2022-10-23 15:18:58
Data edycji: 2022-10-23 15:20:48