Konkurs logopedyczny

II miejsce naszej reprezentacji klas II-III w VIII Międzyszkolnym Turnieju Logopedycznym „Szumiące Zabawy”!
21 marca w Pomorskiej Bibliotece Pedagogicznej w Gdańsku odbył się Międzyszkolny Turniej Logopedyczny „Szumiące Zabawy”.
Do turnieju przystąpiło 13 drużyn z 13 szkół podstawowych.
Każda drużyna reprezentowana była przez 3 uczniów, którzy objęci są na co dzień opieką logopedyczną w szkole. Reprezentantkami naszej szkoły były: Lena Gęsicka (3c), Julia Masek (3c) oraz Maja Dziedzic (2b) pod opieką logopedki Karoliny Szymczyk.
Celem turnieju było m.in.: rozwijanie świadomości artykulacyjnej, usprawnianie narządów mowy, kształtowanie prawidłowego toru oddechowego, utrwalenie głosek szeregu szumiącego, motywowanie do ćwiczeń logopedycznych oraz nauka rywalizacji w przyjaznej atmosferze.
Rozegrano 10 konkurencji, podczas których uczniowie zmierzyli się z szeregiem szumiących głosek: sz, ż, cz, dż.
Naszej drużynie udało się po emocjonującej dogrywce zdobyć tytuł Laureata VIII Międzyszkolnego Turnieju Logopedycznego "Szumiące Zabawy”, zajmując drugie miejsce na podium.
Otrzymaliśmy imienne dyplomy i podziękowania oraz pokaźne upominki ufundowane przez Organizatorów.
Turniej logopedyczny został objęty patronatem przez Prezydenta Miasta Gdańska, Polskie Towarzystwo Dysleksji oraz Pomorski Oddział Polskiego Towarzystwa Logopedycznego.
Link do relacji: https://wybrzeze24.pl/aktualnosci/viii-miedzyszkolny-turniej-logopedyczny-szumiace-zabawy

Data dodania: 2024-04-15 09:46:39
Data edycji: 2024-04-15 10:42:23