KOCHAM POLSKĘ - VIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny

Serdecznie zapraszam do udziału w konkursie plastycznym

W 2023 roku przypada 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika. Z tej okazji Senat Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił wielkiego polskiego astronoma jednym z patronów bieżącego roku. Zadaniem uczestników konkursu będzie wykonanie pracy plastycznej lub fotografii rozwijających twórczo następujące tematy:

1. Portret Mikołaja Kopernika (praca plastyczna).

2. Plakat promujący postać M. Kopernika lub upowszechniający jego dorobek naukowy.

3. Praca plastyczna nawiązująca tematycznie do szeroko rozumianych astronomicznych

zainteresowań M. Kopernika.

4. Fotografia, której głównym motywem będzie piękno nieba nad Polską.

Uczestnicy: uczniowie szkoły podstawowej.

Prace plastyczne będą oceniane w następujących kategoriach:

KATEGORIA I – uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej

KATEGORIA II – uczniowie klas 4 –6 szkoły podstawowej

KATEGORIA III – uczniowie klas 7- 8 szkoły podstawowej.

1. Każdy uczestnik może dostarczyć na konkurs jedną pracę malarską lub rysunkową oraz

jedną fotografię. Praca powinna być oryginalnym projektem autora, powinna być wykonana samodzielnie i indywidualnie (prace zbiorowe są wykluczone).

2. Technika wykonania pracy plastycznej: dowolna płaska, umożliwiająca ekspozycję w antyramie.

3. Formaty prac malarskich i rysunkowych: A-3 lub A-4.

Termin dostarczenia prac do SP nr2 w Pruszczu Gdańskim do nauczyciela plastyki: 2.10.2023 .

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w listopadzie 2023 roku.

4. Jury konkursu przyzna 1, 2 i 3 nagrodę oraz wyróżnienia za prace plastyczne w 3 kategoriach wiekowych. Zostaną przyznane również 1, 2 i 3 nagroda za fotografie.

Nagrodzone prace będą ilustracjami w „Kalendarzu Polskim”. Laureaci konkursu otrzymają dyplomy, nagrody w postaci kalendarza z wydrukowanymi pracami oraz nagrody rzeczowe.

Jury konkursu zastrzega sobie możliwość innego podziału nagród.

5. Prace plastyczne dostarczone na konkurs przechodzą na własność organizatora, który zastrzega sobie prawo do ich reprodukcji, publikacji i ekspozycji bez zgody autora i bez uiszczania autorowi należności finansowych. Zgłoszenie udziału w konkursie jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na nieodpłatne prawo do rejestracji dowolną techniką zapisu i wykorzystania zarejestrowanych materiałów do celów edukacyjnych i popularyzatorskich.

CZEKAM NA WASZE PRACE DO 2 X 2023r.

Marta Słoboda

Data dodania: 2023-09-14 22:50:37