II TURNUS - PÓŁKOLONIE ZIMOWE

Za nami II turnus!

W poniedziałek uczestnicy zimowiska wraz z Smartist - Warsztaty z tabletami uczyli się tworzenia krótkich spotów reklamowych do filmów, które pozwoliły im rozwijać logiczne myślenie oraz kreatywność.

Półkoloniści spotkali się z Panem policjantem, który przedstawił cenne uwagi związane z bezpieczeństwem dzieci podczas ferii zimowych. Pogadanka połączona z prezentacją multimedialną, którą  poprowadził mł. asp. Karol Kościuk.Przypomniał dzieciom: zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, sposoby na bezpieczne spędzanie czasu wolnego, podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać. Kolejną atrakcją był pobyt w Loopys Word.   Dzieci skorzystały z wielopoziomowej konstrukcji ruchowej, labiryntów, torów przeszkód, trampolin, zjeżdżalni, przejazdu kolejką.  We środę wybraliśmy się do Galerii Zmysłów w Gdańsku, gdzie mogliśmy przejść przez salę ciemną. Podczas tej wędrówki wyłączony został zmysł wzroku. Dzięki temu pozostałe zmysły przejęły kontrolę nad ich ciałem i umysłem, co powodowało niesamowite doznania i refleksje.  Kolejną wyjazdową atrakcją był wyjazd do Metropolii na ekspozycję budowli z klocków Lego. Półkoloniści mieli okazję konstruować swoje budowle z klocków, odwiedzili wystawę, na której robiąc zdjęcia, mogli stać się częścią obrazów 3D.                                                                                W ostatni dzień odbyły się warsztaty plastyczne przeprowadzone przez   p. Beatę Cartaillac z Pracowni  Sztuki Kuka. Samodzielne wytwory naszych uczniów uwiecznione zostały na płóciennym worku, który dziecko mogło wziąć na pamiątkę.

Gościliśmy w kinie na Bursztynowym Szlaku, gdzie wyświetlono seans pt.: " Katak. Podwodna przygoda”.

Podczas turnusu odbyły się rozgrywki warcabowe, zabawy sportowe i wiele innych zabaw.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas, zapraszamy do fotorelacji!

Agnieszka Kustosz

Agnieszka Owczarzak