Pomoc dla uchodźców z Ukrainy - czytaj więcej

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

 II Ogólnopolskim Konkursie Czytelniczym z Języka Angielskiego „Reading brings us unknown friends” dla uczniów klas 6-8 szkół podstawowych

 II Ogólnopolskim Konkursie Czytelniczym z Języka Angielskiego „Reading brings us unknown friends” dla uczniów klas 6-8 szkół podstawowych

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!

 

Zapraszamy do wzięcia udziału w II Ogólnopolskim Konkursie Czytelniczym z Języka Angielskiego „Reading brings us unknown friends” dla uczniów klas 6-8 szkół podstawowych.

 

Jego głównym założeniem jest promowanie nauki języka angielskiego, zachęcenie uczniów, do czytania książek w języku obcym, rozwijanie i doskonalenie kompetencji językowych, informatycznych, rozbudzanie ciekawości poznawczej oraz kreatywności.

 

Konkurs składa się z trzech etapów: etapu szkolnego, międzyszkolnego (będącego jednocześnie etapem wojewódzkim) i ogólnopolskiego. Uczniowie przystępujący do konkursu nie ponoszą żadnych kosztów.

 

 

Zgłoszenia do konkursu:

WYDRUKOWANĄ I WYPEŁNIONĄ KOMPUTEROWO KARTĘ ZGŁOSZENIA (w załączaniu lub na stronie https://sp37gdynia.pl/ok-jezyka-angielskiego/)  

prosimy dostarczać do Nauczycieli języka angielskiego do 2 grudnia 2022r.

 

 

 

Etap szkolny:

Etap szkolny odbędzie się w szkołach uczniów online, z wykorzystaniem aplikacji FORMS.

 

Uczniowie powinni zapoznać się z treścią jednej lektury do 16 grudnia 2022

 

Lektura etapu szkolnego: „Christmas Stories”- wydawnictwo POLTEXT

 

Do testu przystępujemy 16 grudnia 2022 r. o godzinie 9.00

 

Wyniki osób zakwalifikowanych do II etapu opublikowane zostaną na stronie internetowej organizatora w dniu 26.12.2022 r.

Ilość wymaganych punktów: 60% prawidłowych odpowiedzi.

Informujemy, że pytania konkursowe oparte będą tylko i wyłącznie na treści zawartej w publikacjach wskazanych wydawnictw. Klucz opracowany zostanie tylko na podstawie wyżej wymienionych wydawnictw. Organizator nie jest w stanie przygotować testu uwzględniającego wszelkie dostępne na rynku interpretacje wybranych tytułów. Pytania konkursowe mogą zawierać zarówno zagadnienia gramatyczne, jak i leksykalne zawarte w wyżej wymienionych publikacjach.

 

 

Regulamin oraz informacje o kolejnych etapach konkursu dostępne są również na stronie: https://sp37gdynia.pl/ok-jezyka-angielskiego/

 

 

Zapraszamy, 

Zespół Nauczycieli języka angielskiego

 

Data dodania: 2022-11-21 19:01:19
Data edycji: 2022-11-21 19:02:29
Ilość wyświetleń: 80

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Więcej informacji

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Zobacz
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook