I Miejski Międzyszkolny Konkurs Matematyczny pt. „Matematyczne Asy”

We wtorek, 25 kwietnia 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Pruszczu Gdańskim odbył się I Miejski Międzyszkolny Konkurs Matematyczny pt. „Matematyczne Asy” objęty Patronatem Honorowym Burmistrza Pruszcza Gdańskiego Janusza Wróbla.

W miłej atmosferze pani Wicedyrektor Szkoły Jolanta Janiuk powitała przybyłych uczniów i ich nauczycieli oraz życzyła powodzenia. Organizatorzy konkursu przypomnieli, że konkurs matematyczny to nie tylko promowanie matematyki, jako atrakcyjnej dziedziny nauki, ale także rozwijanie zainteresowań matematycznych i umiejętności samodzielnej pracy uczniów. A forma konkursu to idealne warunki, by stwarzać dzieciom możliwości prezentacji swoich umiejętności i zdolności wśród rówieśników.

Do konkursu przystąpiło 9 uczniów z klas II i oraz 10 uczniów z klas III ze szkół podstawowych z Pruszcza Gdańskiego, którzy zostali wyłonieni w drodze konkursów wewnątrzszkolnych. Uczniowie zmierzyli się z zadaniami testowymi zarówno zamkniętymi, jak i otwartymi, o zróżnicowanym stopniu trudności, obejmującym zagadnienia z podstawy programowej edukacji matematycznej. Czas na wykonanie zadań wynosił 60 minut.

Komisja po zakończeniu części konkursowej udała się na sprawdzenie prac.

W tym czasie uczniowie mogli skorzystać z gier planszowych, logicznych łamigłówek oraz

posilić się przygotowanym specjalnie dla nich poczęstunkiem.

Po obradach komisji zaproszono wszystkich na ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród. Podczas ceremonii obecni byli:

- Burmistrz Miasta Pruszcz Gdański - p. Janusz Wróbel,

- Zastępca Burmistrza ds. Społecznych - p. Jerzy Kulka,

- Przewodnicząca Rady Miasta Pruszcz Gdański - p. Małgorzata Czarnecka – Szafrańska,

- oraz Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika p. Marzena Kotecka.

Wśród drugoklasistów największą ilość punktów zdobyła Lilianna Bednarczyk ze Szkoły Podstawowej nr 4 zajmując I miejsce.

II miejsce zajął reprezentant Szkoły Podstawowej nr 2 - Kacper Hańczuk,

III miejsce zdobyła Alicja Kaszubowska ze Szkoły Podstawowej nr 4.

Wyróżnienie otrzymała Zofia Utnik z Katolickiej Szkoły Niepublicznej.

Wśród uczniów klas trzecich laureata wyłoniono w drodze dogrywki, bowiem dwóch uczniów uzyskało maksymalną ilość punktów. W konkursie „Matematyczne Asy” I miejsce zajął Franciszek Chojnacki z Katolickiej Szkoły Niepublicznej, natomiast różnicą jednego punktu II miejsce wywalczył Michał Prawdzik z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1,

III miejsce zajął Antoni Narwojsz z Katolickiej Szkoły Niepublicznej.

Wyróżnionym wśród trzecioklasistów został Oliwier Kłaczkowski reprezentujący Szkołę Podstawową nr 2.

Aby umilić uczniom i licznie przybyłym gościom czas spędzony w SP nr 2 uczniowie z klas drugich oraz trzecich przygotowali krótką część artystyczną, prezentując swoje talenty recytatorskie, taneczne, muzyczne.

Wszystkim laureatom i uczestnikom serdecznie gratulujemy osiągnięć.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z I Miejskiego Konkursu Matematycznego pt.: „Matematyczne Asy” oraz udziału w kolejnej edycji, już w przyszłym roku.

Organizatorki konkursu

Marzena Piaścik