''Hej kamracie, co śpiewacie?''

W poniedziałek, 29 maja w naszej szkole gościliśmy artystów wędrownego Teatru Obieżyświat. Uczniowie klas 1-3 z zaciekawieniem oglądali przedstawienie pt. „Hej kamracie, co śpiewacie?”.

Spektakl ten był pełną humoru opowieścią o narodzinach pieśni żeglarskiej, czyli o szantach. Aktorzy Teatru Obieżyświat przenieśli nas w tajemniczy i barwny świat morskich przygód Stefana i Marianny.

Jednooka Marianna była kapitanem okrętu „Dryfująca Muszelka”. Marianna - mama Stefana była bardzo mocno przywiązana do pirackiego stylu życia, które od pokoleń wiodła jej rodzina. Jej syn Stefan – majtek pokładowy, uwielbiał śpiewać, lecz matka nie była z tego powodu zadowolona i nie pozwalała mu na rozwijanie swojego talentu. Przyłapany na śpiewie za karę musiał spędzać czas w niewielkiej metalowej wanience oraz wykonywać dodatkowe prace na okręcie. Stefan jednak nie chciał prowadzić pirackiego życia rabusia i poszukiwacza skarbów. Jego marzeniem było opowiadanie morskich przygód i śpiewanie.

Podczas przedstawienia piracka rodzinka opowiedziała widzom mnóstwo śmiesznych, morskich historii przekomarzając się wzajemnie. Ostatecznie kapitan Marianna wyznała,że są piratami, którzy nie potrafią rabować i że straciła już wiarę w znalezienie jakiegokolwiek skarbu. Stefan - rozwinął swój talent wokalny i śpiewaniem morskich opowieści zarabiał na życie. Okręt „Dryfująca muszelka” zmienił nazwę na „Śpiewająca muszelka” i jak to bywa w opowieściach - żyli długo i szczęśliwie.

Uczniowie nagrodzili artystów gromkimi brawami z nadzieją, że Teatr Obieżyświat odwiedzi wkrótce naszą szkołę i przedstawi kolejną fascynującą historię.

Sylwia Knie

Data dodania: 2023-05-29 21:33:13