Czcionka:

A+A-

Kontrast:

GALA FINAŁOWA KONKURSU ''UCZĘ SIĘ BEZPIECZEŃSTWA''

GALA FINAŁOWA KONKURSU ''UCZĘ SIĘ BEZPIECZEŃSTWA''


29 września 2021 r. w sali teatralnej Uniwersytetu Gdańskiego odbyła się uroczysta Gala Finałowa kończąca IV i V edycję Wojewódzkiego Projektu Edukacyjnego skierowanego do najmłodszych uczniów szkół podstawowych.

Nadinsp. Andrzej Łapiński Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku wraz z Dariuszem Drelichem Wojewodą Pomorskim w sali teatralnej Uniwersytetu Gdańskiego podsumowali IV i V edycję Wojewódzkiego Projektu Edukacyjnego pn. „Uczę się bezpieczeństwa”. Bohaterami spotkania były dzieci – laureaci konkursu plastycznego podsumowującego Projekt.

Projekt powstał w Wydziale Prewencji KWP w Gdańsku w 2016 roku i od tego czasu realizowany jest w klasach pierwszych przez policjantów. Dzieciom przekazywane są treści dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

W ramach realizowanego projektu dzieci przygotowały prace plastyczne odzwierciedlające zdobytą przez nich wiedzę w zakresie bezpieczeństwa. W trakcie uroczystej gali laureatom konkursu plastycznego wręczone zostały nagrody i dyplomy. Gratulacje osobiście każdemu uczestnikowi złożył Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku i Wojewoda Pomorski. Dzieci uhonorowały wszystkich partnerów projektu własnoręcznie wykonanymi medalami.

W gali uczestniczył również insp. Krzysztof Kozelan I Z-ca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku oraz partnerzy projektu: mgr Jacek Jętczak Kanclerz Uniwersytetu Gdańskiego, st. bryg. Piotr Socha Pomorski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej, Anna Oczoś reprezentująca Fundację LOTOS, Natalia Kurcewicz reprezentująca Fundację ENERGA, Anna Dobrzyn reprezentująca Delegaturę Urzędu Komunikacji Elektronicznej w Gdyni. Zaproszenie przyjęli również: Anna Gańska – Lipińska Pomorski Wicekurator Oświaty, Wiktor Kamiński – Dyrektor Oddziału Okręgowego NBP w Gdańsku, Joanna Świerczyńska – przedstawiciel Oddziału Okręgowego NBP w Gdańsku, dr inż. Andrzej Wyrzykowski Wójt Gminy Przodkowo, Błażej Konkol Wójt Gminy Trąbki Wielkie, Dariusz Zelewski – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Kartuzach, Magdalena Arłukiewicz z Liceum Plastycznego w Gdańsku-Oliwie.

Całość przedsięwzięcia uświetnili swoim występem artystycznym uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Kunegundy Pawłowskiej w Trąbkach Wielkich oraz funkcjonariusz Wydziału Prewencji KWP w Gdańsku podinsp. Arkadiusz Socha. Uśmiech na twarzy dzieci wywołał słoń POPO, z którym dzieci robiły pamiątkowe zdjęcia.

W konkursie uczestniczyli również uczniowie z Naszej Szkoły. Laureatami zostały uczennice, które w roku szkolnym 2020/2021 uczęszczały do klasy pierwszej:

Natalia Keler z kl.1b

Iga Potuczko z kl.1b

Julia Przerada z kl.1c

Uczennice po odbiór dyplomów i nagród na Galę Finałową konkursu „ Uczę się bezpieczeństwa” pojechały z koordynatorem projektu realizowanego w SP. nr 2 w Pruszczu Gdańskim panią Ewą Maćkowską wychowawcą kl. 2b i panem policjantem z KPP w Pruszczu Gdańskim Jakubem Radziwilskim.

Laureatom serdecznie gratulujemy, a uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie. Życzymy dalszych sukcesów!Data dodania: 2021-10-03 21:42:23
Data edycji: 2021-10-03 22:36:55
Ilość wyświetleń: 93

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Zobacz
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej