Elementy terapii ręki w dziecięcej zabawie w klasie 2B

W roku szkolnym 2022/2023 nasza klasa bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym  "Terapia ręki dla każdego". W pełni zgadzamy się z założeniami pomysłodawczyni projektu, która zwraca uwagę, jak niezwykle złożonym procesem jest rozwój motoryki małej i jak wiele elementów składa się na pomyślny jego przebieg. Nie bez powodu specjaliści i terapeuci ręki zwracają uwagę, że to, co kojarzy się z motoryką małą, czyli ruchy precyzyjne dłoni, niezbędne w nauce pisania, to tylko "wisienka na torcie" całego procesu. My kształtujemy sprawności motoryki małej na wiele sposobów, między innymi poprzez stemplowanie, wycinanie, rysowanie, malowanie, lepienie, układanie koralików. Wiemy również, że sprawność motoryczna dłoni zależy od prawidłowego napięcia mięśni w całym organizmie i od wypracowanych nawyków ruchowych. Dlatego do naszego stałego repertuaru należą gry i zabawy sportowe. Ćwiczymy precyzyjne ruchy dłoni i palców, kształtujemy prawidłowy chwyt pisarski, a przede wszystkim dobrze się bawimy!

Data dodania: 2022-12-20 23:23:12
Data edycji: 2022-12-20 23:50:05