Edukacyjna Sieć Antysmogowa ESA

Nasza szkoła uczestniczy w projekcie Edukacyjnej Sieci Antysmogowej ESA. Jest  to program informacyjny na rzecz czystego powietrza realizowany przez Państwowy Instytut Badawczy NASK we współpracy z Polskim Alarmem Smogowym. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat znaczenia czystego powietrza dla zdrowia i wpływu codziennych działań na jego jakość. Szkoła – jako instytucja kształcąca dzieci i młodzież oraz ważne ośrodki opiniotwórcze – są właściwym miejscem, w którym tę wiedzę należy upowszechniać i pomagać społeczności lokalnej w identyfikacji i zrozumieniu problemów mających wpływ na jakość życia.

W ramach projektu , dnia 24.03.2022r. odbył się pierwszy z trzech etapów Ogólnopolskiej Olimpiady Antysmogowej w którym wzięło udział  15 uczniów naszej szkoły klas 7–8.  Olimpiada ESA znalazła się w wykazie konkursów kuratoryjnych. Wszyscy uczniowie, którzy zajmą miejsca 1–3, otrzymają trzy punkty na świadectwie uwzględniane przy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Podczas pierwszego etapu konkursu zadaniem uczestników było udzielenie poprawnych odpowiedzi na pytania z zakresu wiedzy o powietrzu i zmianach klimatu.

Do drugiego etapu zakwalifikowało się 5 uczniów naszej szkoły. Alicja Gaweł (8d), Jakub Giemza (7c), Maja Małczak (7e), Weronika Szajerska (7e), Krzysztof Zyszczak (8a). Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie Olimpiady.

Koordynatorzy projektu:

Magdalena Krefta, Urszula Szczepańska