E-biblio

Od roku 2019/2020  nasza szkoła jako jedyna w Pruszczu Gdańskim posiada program biblioteczny e-biblio, kompatybilny z dziennikiem elektronicznym Librus.

Każdy uczeń (kl. 1-8) po zalogowaniu się w Librusie na swoje konto, może rozwinąć zakładkę KSIĄŻKI, a następnie przejść do e-biblio.

Program umożliwia:

•  przeglądanie katalogu,
  • dostęp do księgozbioru za pomocą komputera, smartfona lub tabletu w dowolnym miejscu i czasie,
  • rezerwację i przedłużanie książek on-line,
  • automatyczne powiadomienia o zbliżającym się terminie zwrotu książek, jego przekroczeniu i potwierdzeniu rezerwacji

DOSTĘP DO E-BIBLIO MAJĄ TYLKO UCZNIOWIE I NAUCZYCIELE!

NIE MA DOSTĘPU DO PROGRAMU Z KONTA RODZICA!

Zapraszamy i zachęcamy do zapoznania się  z możliwościami programu, który umożliwia bezpośredni kontakt z biblioteką szkolną.

Można też wysłać do nas wiadomość przez dziennik elektroniczny bądź e-biblio w sprawie odbioru zarezerwowanych książek. Po otrzymaniu potwierdzenia rezerwacji, książka jest do odebrania w godzinach pracy biblioteki.

Jak wygenerować hasło w dzienniku Librus dla ucznia, żeby mieć dostęp do e-biblio?

Każdy rodzic na swoim koncie Synergia (konto rodzica) może wygenerować nowe hasło dla ucznia (górne menu -> Uczeń -> Informacje -> Konto ucznia). W tym miejscu widoczny jest również login konta ucznia. Czynności tej nie można dokonać z poziomu aplikacji mobilnej zainstalowanej np. na telefonie

Serdecznie zapraszamy do korzystania z biblioteki on-line.

Zobacz co jest dostępne w katalogu bibliotecznym online

E-biblio - katalog online (kliknij tutaj)

Więcej o e-biblio (kliknij tutaj)

Data dodania: 2020-11-25 13:03:40