Dziewczynka z parku

Czy wiecie o tym, że lekturę można zamknąć w pudełku? Nie chodzi o to, że skoro leży zamknięta to nie trzeba jej już czytać ;-) Przekonali się o tym uczniowie klasy 3c, którzy lekturę "Dziewczynka z parku" B. Kosmowskiej zamknęli w pudełku. A jak?

Otóż po przeczytaniu książki zadaniem uczniów było stworzenie alternatywnej rzeczywistości umieszczonej w wybranej wielkości pudełku.

Uczniowie tradycyjnie uzupełniali metryczkę, wykonywali różne karty pracy, kolorowali i kończyli rozpoczęte rysunki, szukali informacji, pisali listy do głównej bohaterki, wykonali także figurki z plasteliny wybranych bohaterów z książki. Dzięki takiej formie chętnie angażowali się we wszystkie zadania, wypełniając swoje pudełka najważniejszymi informacjami związanymi z lekturą.

Uczniom bardzo podobała się taka forma omówienia lektury, a sam nauczyciel ma już pomysł na kolejną ciekawą formę pracy z lekturą ;-)

Data dodania: 2022-11-14 16:58:19
Data edycji: 2022-11-14 18:16:56