Dzień Zdrowego Śniadania w klasach I-III

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień.

8 listopada uczniowie klas I-III  wraz z wychowawcami zorganizowali Dzień Zdrowego Śniadania. Dzieci z entuzjazmem uczestniczyły w podjętej akcji i przygotowały wielką śniadaniową ucztę, która dostarczyła wszystkim energii do pracy, zabawy i nauki.

Śniadananiowa akcja wzbogacona została zajęciami, które miały na celu uświadomienie, jak ważne jest spożywanie zdrowego posiłku. Uczniowie poznali zasady właściwego odżywiania oraz przypomnieli reguły zachowania się przy stole. Pojawiło się wiele pomysłów na kolorowe i zdrowe kanapki. Dzieci wyczarowały prawdziwe dzieła sztuki, które szybko znikały z talerzy. Wykazały się dużą kreatywnością i umiejętnościami kulinarnymi.  Śniadanie było przepyszne i urozmaicone.

Na twarzach promieniał uśmiech, było zdrowo, radośnie i  smacznie.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego klas I-III

Dorota Jusiewicz-Sieczko i Aleksandra Guenther