Dzień Pluszowego Misia

Dzisiaj do szkoły uczniowie naszej klasy mogli przynieść na zajęcia swoją ulubioną maskotkę.
Z okazji Dnia Pluszowego Misia mogły z nimi spędzić swój szkolny dzień, siedzieć w ławce, ćwiczyć podczas zajęć wychowania fizycznego.

W ciągu dnia przewijało się wiele gier i zabaw naśladujących zachowanie niedźwiadaków i niedźwiedzi, a nawet misiów znanaych nam z bajkowych powieści.

Obejrzeliśmy prezentację, dzięki której dowiedziliśmy się, skąd wziął się pierwowzór pluszaka. Wiemy, że historia niedźwiadka wydarzyła się na prawdę. Pierwszy pluszowy miś został stworzony w Stanach Zjednoczonych ponad 120 lat temu.

Dzisiaj często jest symbolem miłości, ciepła, poczucia bezpieczeństwa i niejednokrotnie wielu ważnych wspomnień…

My też zachowujemy z tego dnia same ciepłe wspomnienia.

M. W.

Data dodania: 2023-11-24 21:51:17