Dzień Papieski – wspominamy papieża Polaka

Wybór Polaka na papieża był wielkim wydarzeniem, dnia 16 października 1978 roku czyli 44 lat temu, arcybiskup krakowski kardynał Karol Wojtyła został wybrany papieżem i przyjął imię Jan Paweł II. Każdego roku w niedzielę poprzedzającą wybór Kardynała Wojtyły, jest obchodzony Dzień Papieski. To czas radości i pamięci naszego Wielkiego Rodaka. Hasłem tegorocznego Dnia Papieskiego jest  „Blask prawdy”. Uczniowie klas I-III na lekcjach religii poznali życie, nauczanie oraz wartości, którymi kierował się w swoim życiu święty Jan Paweł II. Uczyliśmy się także ulubionej pieśni papieża ,,Barka.”

W naszej szkole z okazji Dnia Papieskiego odbyły się II SZKOLNE PODCHODY PAPIESKIE dla uczniów klas II-III. Każdą klasę reprezentowała trzyosobowa drużyna. Dzieci rozwiązywały rebusy i zagadki wykazując się wiedzą na temat życia Jana Pawła II. Na podstawie tych zadań każda z drużyn miała rozszyfrować hasło. O zwycięstwie decydowało poprawne odgadnięcie i zapisanie hasła w jak najkrótszym czasie.

W klasach drugich zwyciężył zespół IIC w składzie : Wiktor Godek, Wiktor Gizewski, Filip Szczodruch. Natomiast drużyną zwycięską spośród klas trzecich okazała się IIIB, którą reprezentowali : Diana Gorszkowa, Kinga Cyrulnik, Natalia Keler. Te drużyny w najkrótszym czasie prawidłowo rozwiązały zadania konkursowe oraz wzorowo współpracowały ze sobą.

Gratuluję wszystkim uczestnikom konkursu. Cieszę się, że wszyscy świetnie się bawili, a przy okazji poszerzyli swoją wiedzę o życiu świętego Jana Pawła II.

Bernadeta Bażak

Data dodania: 2022-10-19 18:39:37