Dzień Kundelka w bibliotece szkolnej

25 października 2019 roku świętowaliśmy w bibliotece szkolnej "Dzień Kundelka". To nieformalne polskie świeto wszystkich wielorasowych czworonogów, obchodzone jest corocznie 25 października, tj. w dzień po wejściu w życie ustawy o ochronie zwierząt. Tego dnia w bibliotece czekało na dzieci wiele atrakcji. Na specjalnie przygotowanej gazetce oraz wystawce z książkami znalazły się pozycje z głównym bohaterem tego dnia. Z książek tych uczniowie dowiedzieli się m.in. wielu ważnych informacji na temat pielęgnacji, ras i ciekawostek o psach oraz poznali psich bohaterów literackich.  Bardzo dużo radości sprawiło dzieciom samodzielne wykonanie z kartek papieru piesków metodą origami. Każdy uczeń odwiedzający tego dnia bibliotekę wychodził z niej ze ślicznym papierowym pieskiem.

Data dodania: 2019-11-05 09:50:06
Data edycji: 2019-11-05 10:00:17