DZIEŃ KROPKI

Międzynarodowy Dzień Kropki, to bardzo popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. Tego dnia uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują wiele ciekawych zabaw i happeningów, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić.

W naszej klasie 1 b również powstały wyjątkowe i niepowtarzalne kropkowe dzieła sztuki. Odbyły się rozmowy na temat talentów dzieci i zaprezentowania ich światu, bo każdy z nas ma w sobie ukryty jakiś talent.

Dzieci dowiedziały się, że Międzynarodowy Dzień Kropki wziął się od pisarza i ilustratora książek Petera H. Reynoldsa. W 2003 roku pisarz ten wydał książeczkę pod tytułem „The Dot” czyli „Kropka”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braille'a. Książka szybko zyskała też popularność wśród najmłodszych czytelników inspirując ich do odkrywania swoich talentów. Opowiadanie z książki „ The Dot” stało się inspiracją dla wielu ludzi i dzięki temu w 2008 roku powstał MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI.

Data dodania: 2021-03-22 00:42:21
Data edycji: 2021-03-22 01:00:40