Dzień Edukacji Narodowej 2023

W czwartek, 12 października 2023 roku odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Pani Dyrektor Marzena Kotecka przypomniała historię powstania tego święta, podziękowała nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi za pracę i trud wkładany każdego dnia w kształtowanie nowych pokoleń, za nauczanie, wychowanie i opiekę nad dziećmi i uczniami naszej szkoły oraz złożyła wszystkim pracownikom i uczniom życzenia wszelkiej pomyślności i dalszego niesłabnącego zapału do pracy.

Następnie zaproszeni goście:  Pani Małgorzata Czarnecka - Szafrańska Przewodnicząca Rady Miasta Pruszcz Gdański, Pan Jerzy Kulka Zastępca Burmistrza ds. Społecznych, a także Pani Dyrektor Marzena Kotecka wręczyli nagrody wyróżnionym nauczycielom, pracownikom administracji
i obsługi.

Po części oficjalnej mogliśmy uczestniczyć w fantastycznej  części artystycznej, przygotowanej przez Panie: Monikę Rycaj, Urszulę Szczepańską, Ewę Szewczyk oraz Joannę Mielewską.  Występom uczniów towarzyszyły niesamowite emocje.

Piosenki: „Nie mamy nic do stracenia” i „Początek”- wykonane przez szkolny zespół muzyczny, a przeplatane występami lektorów, wprowadziły nas w świat zadumy i refleksji nad sensem nauki. Emilka Kocoń, uczennica klasy 6c uświetniła akademię swoim mistrzowskim występem gimnastyki artystycznej. Prezentacja multimedialna przedstawiająca rady dotyczące „przetrwania szkoły” oraz zdjęcia nauczycieli i uczniów, wywołała atmosferę wesołości, a występ niezwykle licznej  grupy tanecznej trenujący pod czujnym okiem Pani Ewy Szewczyk, który kończył część nieoficjalną uroczystości, podbił serca publiczności.

Agnieszka Surma

Zdjęcia:Daniel Słoboda