DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ - 14 PAŹDZIERNIK

Tegoroczne obchody Dnia Edukacji Narodowej odbyły się w nieco zmienionej formie. Ze względu na sytuację epidemiologiczną i konieczność utrzymania dystansu społecznego nie mogliśmy spotkać się wspólnie na uroczystym apelu. Jednak uczniowie nie zapomnieli o życzeniach, laurkach i symbolicznych kwiatach składanych nauczycielom i wychowawcom. W słowach podziękowań wyrażono wdzięczność za trud i wysiłek włożony w edukację i wychowanie oraz składano życzenia zdrowia i wytrwałości.

W naszej klasie toczyły się rozmowy na temat Dnia Edukacji Narodowej jako polskiego święta upamiętniającego rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej (KEN), utworzonej z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, na mocy uchwały Sejmu Rozbiorowego z dnia 14 października 1773 roku. Komisja Edukacji Narodowej była pierwszym ministerstwem oświaty publicznej w Polsce i pierwszą tego typu instytucją w Europie.

Uczniowie w tym dniu przystąpili również do konkursu. Zadaniem uczniów było odgadnąć na którym zdjęciu jest ich wychowawca i inni nauczyciele. Zadanie wcale nie było prostą sprawą do rozwiązania, ponieważ zdjęcia nauczycieli były z czasów, kiedy sami byli jeszcze dziećmi. Towarzyszyło nam dużo radości i dzień ten spędzony był w miłej atmosferze.

Data dodania: 2021-03-22 01:46:27
Data edycji: 2021-03-22 01:56:21