Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyliśmy metaforyczną podróż w czasie. Przenieśliśmy się do XVIII I XIX wieku, aby posłuchać wielkich idei filozoficznych, które kształtowały się w epoce oświecenia i romantyzmu. Uczniowie wcielili się w role symbolicznych odkrywców: Rozumu, Empiryzmu, Sensualizmu oraz Czucia i Wiary, przedstawili swoje wizje poznawania świata. W trakcie żywej dyskusjipokazali, jak różne podejścia do wiedzy wzajemnie się uzupełniają, a jednocześnie kontrastują. Rozum, jako reprezentant oświecenia, walczył o prymat logicznego myślenia, Empiryzm podkreślał wagę doświadczeń, a Sensualizm przypominał o znaczeniu zmysłów. Z kolei Czucie i Wiara, jako głos romantyzmu, przypomniało, że w poznaniu świata nie można zapominać o sercu, intuicji i wierze. Spektakl nie tylko przybliżył uczniom historyczne reformy edukacji, ale również podkreślił kluczową rolę nauczyciela, który jak latarnia morska wskazuje uczniom właściwą drogę łącząc różne podejścia do nauki, zarówno racjonalne, jak i emocjonalne. Przepięknym akcentem były wyśpiewane życzenia od naszych przedszkolaków oraz trzecioklasistów.Pani Dyrektor Marzena Kotecka jak również Pan Jerzy Kulka Zastępca Burmistrza ds. Społecznych, złożyli wszystkim pracownikom oświaty życzenia z okazji ich święta i wręczyli nagrody za wzorową pracę dydaktyczno – wychowawczą oraz działanie na rzecz dobrego wizerunku szkoły w roku szkolnym 2023/2024.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom jak również uczniom za ten piękny czas.

Elżbieta Włodarska Mechlik

Data dodania: 2024-10-17 11:08:36