Dzień Edukacji Narodowej

13 października 2022 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia. Podczas części oficjalnej zostały wręczone nagrody wyróżnionym nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi. Pan burmistrz Pruszcza Gdańskiego, Janusz Wróbel, jak i pani Dyrektor Marzena Kotecka przekazali życzenia dla wszystkich pracowników szkoły.

Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna, którą przygotowali uczniowie pod okiem pani Joanny Mielewskiej i  pani Agnieszki Surmy.

Uczniowie recytowali słowa podziękowań nauczycielom, tańczyli oraz śpiewali specjalnie przygotowane utwory.  Szczególnie zachwyciły publiczność występy tancerzy: Szymona Filipka z klasy 8b i jego partnerki, Emilki Kocoń z klasy 5c oraz duetu z klasy 4. Niezapomnianym przeżyciem okazał się również występ solistki -Patrycji Potrykus z klasy 8b, a także wszystkich uczniów z klasy 3f, w piosence „Nauczyciel ma swój dzień”.

Nie można również nie wspomnieć o zespole uczniów, którzy przy akompaniamencie różnych instrumentów, zaśpiewali trzy utwory: „Kto powie mi jak”,  „Aleją gwiazd”, „Do wychowawcy jeden krok”  , chcąc tym samym podziękować nauczycielom za trud włożony w edukację i wychowanie młodzieży. Ich występy zachęciły wszystkich uczestników akademii do wspólnego śpiewania.

Agnieszka Surma

Data dodania: 2022-10-18 22:25:06