Druk 3D

Coraz bardziej popularne stają się drukarki 3D. Możliwość wytwarzania rzeczywistych, trójwymiarowych obiektów na podstawie cyfrowego modelu fascynuje nie tylko osoby dorosłe, ale (coraz częściej) również młodzież.

Gracjan Paczkowski z klasy 8e postanowił pokazać swoją pasję. Kiedy podzielił się swoją pracą, w zasadzie od razu zaproponowałam uczniowi zadanie dodatkowe:

• poprosiłam Gracjana o nagranie filmu, który pokazuje druk 3D począwszy od cyfrowego projektu, poprzez druk, kończąc na gotowej pracy.

Mimo, że zadanie było dość wymagające (sam druk często trwa wiele godzin), uczeń rewelacyjnie z nim sobie poradził.

Film jest dostępny poniżej, a prace Gracjana można obejrzeć w sali matematycznej nr 41 w naszej szkole.

Gratuluję przede wszystkim odkrytej pasji i życzę Gracjanowi mnóstwa wspaniałych pomysłów. Na pewno jest to początek niezwykłej przygody, która być może okaże się cudownym pomysłem na przyszłość?

Nauczyciel matematyki

Iwona Janiak