''CZYTAM SOBIE. PIERWSZA KLASA!'' -promujemy czytelnictwo wśród najmłodszych.

Uczniowie klasy 1 d wzięli udział w wielkim projekcie edukacyjnym: "Czytam sobie. Pierwsza klasa!"

Jego głównym przesłaniem jest: „Jak wspierać naukę i rozbudzać pasję czytelniczą u dzieci?”.

Program ma na celu zachęcać dzieci do nauki samodzielnego czytania, pokazać, że czas z książką może być przyjemny, aktywny i twórczy oraz wywierać pozytywny wpływ na przyszłość młodego czytelnika.

Akcja organizowana jest wspólnie z Centrum Edukacji Obywatelskiej, największą edukacyjną organizacją pozarządową w Polsce.

Stworzyliśmy w naszej sali "Kącik czytelniczy" -tam zawisło Koło Zabaw Młodych Czytelników oraz plakat promujący ten projekt;
- uczniowie SAMI DOKONALI WYBORU swojej pierwszej książeczki do przeczytania (poziom zasugerowany przez n-la), którą zabierali do domu do samodzielnego przeczytania;
- cyklicznie, na wyznaczony przez n-la termin (co kilka dni) uczniowie ODNOSILI przeczytane książki do szkoły -wówczas realizowaliśmy różnorodne działania, dotyczące przeczytanych pozycji; następnie uczniowie WYMIENIALI SIĘ pozycjami -kilkukrotnie, aż każdy uczeń miał możliwość przeczytać wszystkie książeczki (odhaczał je na imiennej Karcie Młodego Czytelnika, co sprawiało dzieciom ogromną frajdę);
- nagrodą za przeczytanie książeczki była NAKLEJKA.

Na koniec projektu uczniowie otrzymali na własność wybraną przez siebie przeczytaną książeczkę (tę, która im się najbardziej podobała), pamiątkowy magnes oraz IMIENNY DYPLOM SUKCESU.

Pragnę dodać, że uczniowie mojej klasy byli żywo zainteresowani w/w projektem i chętnie uczestniczyli w realizacji podejmowanych działań, co z pewnością przełoży się na rozwój ich zainteresowań czytelniczych. Otrzymałam także pozytywne informacje zwrotne o zasadności realizowanego projektu od rodziców uczniów.

Wych. I. Birunt

Data dodania: 2021-03-15 23:06:26