Pomoc dla uchodźców z Ukrainy - czytaj więcej
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Czytaliśmy dla pokoju…

Czytaliśmy dla pokoju…

W październiku, jak co roku,  obchodziliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W tym roku tematem przewodnim było hasło „Czytamy dla pokoju”.

W ramach obchodów Święta Bibliotek Szkolnych przygotowaliśmy m.in.:

  • wystawę książek z serii „Wojny dorosłych – historie dzieci”. Książki te przybliżają temat wojny w przystępny i zrozumiały  dla dziecka sposób. Wielokrotnie  nagradzane, cenione, wzruszające, napisane prosto, przybliżają rzeczywistość zwykłych ludzi - dorosłych, ale przede wszystkim dzieci, które los rzucił w czas zawieruchy wojennej. Były one szczególnie polecane do wypożyczenia.
  • dwudniowy kiermasz książek w bibliotece. W ofercie znajdowały się między innymi:  bajki, baśnie, wierszyki, kolorowanki, poradniki, literatura piękna i popularno – naukowa, książeczki do nauki kaligrafii. Książki zostały dostarczone przez Księgarnię i Hurtownię Taniej Książki z Tuliszkowa.
  • 26 października na terenie naszej szkoły została  przeprowadzona akcja czytelnicza „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”. Czytaliśmy książki przyniesione z domu lub wypożyczone z biblioteki szkolnej. W tym dniu ruch w bibliotece był wzmożony  zwłaszcza, że wszyscy, którzy wypożyczyli tego dnia książkę z biblioteki i ją czytali podczas przerw otrzymali słodką niespodziankę. Czytało nas 595 osób :) 

 

Serdecznie dziękujemy WSZYSTKIM za udział we wspólnym świętowaniu.

Data dodania: 2022-11-03 11:31:30
Data edycji: 2022-11-03 12:07:31
Ilość wyświetleń: 340

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Więcej informacji

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Zobacz
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej