''Co łączy nas z szympansem?'' -edukacja w ZOO

W środę 20.10 nasza klasa udała się autokarem do Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego, na plenerowe zajęcia edukacyjne pt. "Co łączy nas z szympansem?".

Od przemiłej pani edukator wiele dowiedzieliśmy się o naszych krewnych tych najbliższych oraz tych dalszych, ich diecie, złożonych zachowaniach społecznych oraz problemach, z jakimi mierzą się te gatunki w środowisku naturalnym,  a co najważniejsze -mogliśmy je z bliska poobserwować, co sprawiło wszystkim wiele radości. Także sami uczniowie mieli okazję wykazać się swoją wiedzą -rozwiązując przyrodnicze zagadki.

Niemałym wyzwaniem w czasie spaceru ścieżką edukacyjną, było pokonanie wiszącego mostu -choć było to zadanie dla chętnych, to okazało się, że wszyscy -bez wyjątku- sprostali temu zadaniu. BRAWO ZA ODWAGĘ!

Korzystając z przepięknej aury -po zakończonych zajęciach z panią prowadzącą -sami zwiedzaliśmy ZOO. Udało nam się zobaczyć jeszcze słonie, hipopotamy, odwiedziliśmy pawilon z ptakami, płazami i gadami, widzieliśmy żyrafy, zebry, antylopy. Na deser zostawiliśmy sobie króla zwierząt -lwa, od którego oddzielała nas tylko szklana ściana. Byliśmy pod wielkim wrażeniem!

Po tak dużej dawce wrażeń i to na świeżym powietrzu, zmęczeni ale zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

To była bardzo atrakcyjna lekcja przyrody :)))

Iwona Birunt

Data dodania: 2021-10-20 20:18:01