
Uczniowie klasy 2a aktywnie włączyli się w przygotowania do Pikniku Charytatywnego organizowanego na rzecz Domu Hospicyjnego w Pruszczu Gdańskim.
W ramach działań wspierających to szlachetne wydarzenie dzieci, przy wsparciu wychowawcy oraz mamy Julka – pani Magdy, własnoręcznie przygotowały pachnące ciasteczka. Wypieki zostały przekazane na kiermasz, a dochód z ich sprzedaży zasili fundusze przeznaczone na potrzeby podopiecznych hospicjum.
To wyjątkowa lekcja empatii i zaangażowania społecznego, podczas której uczniowie nie tylko zdobyli nowe umiejętności kulinarne, ale przede wszystkim przekonali się, że nawet drobne działania mogą mieć wielką wartość.
Do przygotowania ciastek wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości.
Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jej celem jest wspieranie szkół podstawowych w rozwijaniu u uczniów kompetencji przyszłości w obszarach STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka, matematyka).

83-000 Pruszcz Gdański
ul. Tysiąclecia 5