''Błękitna Szkoła – Warsztaty Bałtyckie”

W dniu 16.10.23 klasa 6a uczestniczyła w projekcie "Błękitna Szkoła – Warsztaty Bałtyckie”.
 Jest to projekt edukacji morskiej prowadzony przez Fundację Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego i Stację Morską im. Profesora Krzysztofa Skóry Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego. Zajęcia były prowadzone w formie warsztatów, które oparte były na tematach związanych z  życiem i rozwojem foki szarej oraz na problemach środowiskowych Bałtyku wynikających z działalności człowieka. Uczniowie samodzielnie wykonywali doświadczenie polegające na wykryciu obecności mikro plastiku w wodzie.
Ponadto uczniowie odwiedzili Fokarium, w którym obserwowali trening oraz karmienie fok zamieszkujących Ośrodek w Helu. Ostatnim etapem zajęć były zajęcia laboratoryjne podczas których uczniowie mieli możliwość przeprowadzenia sekcji ryby.
Wycieczka była udaną lekcją przyrody w praktyce, która zachęciła naszych uczniów do zagłębiania wiedzy z zakresu biologii.
Data dodania: 2023-10-23 14:28:31
Data edycji: 2023-10-23 14:35:49