BIBLIOTECZNY KALENDARZ ADWENTOWY – PODSUMOWANIE

Od 1 grudnia chętni uczniowie  naszej szkoły otrzymali biblioteczny kalendarz adwentowy, w którym znajdowały się różne zadania o charakterze czytelniczo-plastycznym, przeznaczony na każdy adwentowy dzień.

W akcję zaangażowali się nie tylko najmłodsi czytelnicy, ale również starsi z  klasy 5 i 6.

Niemal każdego dnia uczniowie przynosili pięknie wykonane ozdoby, kartki świąteczne z samodzielnie ułożonymi życzeniami, listy, wspomnienia i zakładki do książek. Każdy uczestnik wie, co oznacza archaiczne słowo „podłaźniczka”. Nie zabrakło śpiewu kolęd, recytacji świątecznych wierszyków i podarków dla biblioteki w postaci własnoręcznie wykonanych ozdób świątecznych.

Tuż po powrocie do szkoły po przerwie świątecznej nastąpiło podsumowanie akcji bibliotecznej oraz wręczenie drobnego upominku.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie w akcję. Jesteśmy pod wrażeniem systematyczności i wytrwałości w wykonywaniu zadań.

Data dodania: 2023-01-13 12:07:52
Data edycji: 2023-01-13 13:40:45