Akademia z okazji Konstytucji 3 Maja.

30 kwietnia 2023 r. w naszej szkole świętowaliśmy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Program artystyczny przygotował ze swoją klasą 5c, nauczyciel historii, Jolanta Krokosz i Joanna Mielewska, nauczyciel muzyki. Uczniowie mogli usłyszeć czym jest konstytucja i jaką odgrywa rolę w państwie prawa, a także co oznaczają i jakie znaczenie mają pojęcia : Naród, Wolność, Ojczyzna. Uroczystość otrzymała piękną oprawę muzyczną i występ czterech dziewcząt z kl. 5c, które zaprezentowały kilka układów tańca akrobatycznego. Dwie z nich trenuje poza szkołą. Emila Kocoń przygodę z tańcem rozpoczęła 6 lat temu. Na co dzień trenuje w klubie sportowym Arabeska w Gdańsku, z którym od kilku lat odnosi sukcesy krajowe i zagraniczne. Uczennica Zosia Gancarz uczęszcza od 2 lat do akademii Acrodance. Z powodzeniem bierze udział w zawodach w formacji tanecznej, tańczy solo tańce współczesne oraz bierze udział w zawodach akrobatycznych na airtrack.

Data dodania: 2023-05-24 17:55:34
Data edycji: 2023-05-24 18:13:55