AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA -realizacja programu w klasie 1 d

W drugim semestrze, podczas nauki stacjonarnej, udało nam się zrealizować ogólnopolski program edukacyjny AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA, obejmujący tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech obszarach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie. Tym samym dołączyliśmy do ponad 2,5 miliona uczniów w całej Polsce, którzy wzięli w nim udział do tej pory.

Pracowaliśmy w oparciu o bardzo różnorodne i atrakcyjne materiały edukacyjne, zawierające materiały merytoryczne i pomoce dydaktyczne dla n-li, filmy edukacyjne, karty pracy dla uczniów oraz prezentację dla rodziców. Wszystkie materiały były dostosowane do nauki w szkole, także w trybie online.

Dodatkowo w mojej klasie przeprowadziłam szkolenie z zakresu udzielania Pierwszej Pomocy: uczniowie oglądali film edukacyjny pt. "Dr Kręciołek", w którym poznali podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy oraz odbyli praktyczne ćwiczenia, dotyczące układania poszkodowanego w pozycji bocznej (gdy jest nieprzytomny, ale oddycha) -oczywiście z zastosowaniem reżimu sanitarnego (maseczki).

Po przeprowadzeniu zajęć dzieci weryfikują swoją wiedzę zdobytą w trakcie realizacji projektu poprzez udział w Ogólnopolskim Teście Bezpieczeństwa, który został przygotowany w bardzo atrakcyjnej dla dzieci formie obrazkowej.

Realizacja tego projektu dała z pewnością moim uczniom -oprócz dobrej zabawy- większą świadomość w zakresie szeroko pojętego bezpieczeństwa.

Wych. I. Birunt

Data dodania: 2021-03-18 16:25:52