Zajęcia z robotem

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba i tekst

Dziś odbyły się kolejne zajęcia z wykorzystaniem robotów photon zakupionych w projekcie Laboratorium Przyszłości w klasach 4d, 8a i 6a. Zajęcia zaczęły się od krótkiej prezentacji omawianych zagadnień. Następnie Uczniowie przez zabawę mogli zgłębiać wiedzę z podstaw obsługi komputera w tym pracy w dwóch oknach, podstaw programowania w języku Scratch oraz w aplikacji dedykowanej robotowi oraz zagadnień programistycznych. Uczniowie korzystając z aplikacji robota kontrolowali działanie robota, a jednocześnie realizowali cele lekcji dobrze się przy tym bawiąc.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, która ma na celu wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Data dodania: 2022-11-21 21:28:42
Data edycji: 2022-11-21 21:29:31