Zabawa w berka na informatyce

Zabawa w berka na informatyce? Hm… Czemu nie? Dziś uczniowie klasy 6c i 7a na zajęciach z informatyki właśnie bawili się za pomocą robotów photon w ganianego. Uczniowie podzielili się na grupy. Ich zadaniem było stworzenie i przetestowanie skryptu w języku Scratch. Na start robot mówił „Uciekam” i z zielonymi czułkami uciekał, ciągle oczekując aż przeciwnik go dogoni i dotknie. Kiedy to zrobił, robot krzyczał „Berek” i zmieniał kolor kostiumu (scena) na czerwony. Następnie odwracał się o 180 stopni i zaczynał gonić, mówiąc „Gonię!”.

Roboty photon zostały zakupione w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, która ma na celu wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Data dodania: 2023-04-13 11:55:58
Data edycji: 2023-04-13 11:56:40