XVI Miejski Sejmik Ekologiczny od kuchni

20 kwietnia pod patronatem honorowym Burmistrza Pruszcza Gdańskiego Janusza Wróbla w naszej szkole odbył się XVI Miejski Sejmik Ekologiczny. Po długiej przerwie spowodowanej pandemią powróciła idea międzyszkolnych spotkań dotyczących ekologii. W tym roku hasłem przewodnim było "Czy odnawialne źródła energii to nieunikniona konieczność? Na sali gimnastycznej przedstawiciele pruszczańskich szkół brali udział w debatach dotyczących  źródeł geoteremalnych , wody ,wiatru ,słońca, energii jądrowej. Po intelektualnych zmaganiach Pani Anna Radecka - nauczyciel przyrody i biologii- koordynatorka całego przedsięwzięcia zaprosiła przybyłych gości na poczęstunek przygotowany przez uczennice naszej szkoły. Już od środy dziewczęta przygotowywały zdrowe muffinki , babeczki, desery jogurtowe z nasionami chia ,sałatki, hummus z warzywami. Wszystkie potrawy przyrządzone zostały w naszej kuchni doposażonej w ramach Laboratoriów Przyszłości.

Małgorzata Pobuta, Marta Słoboda

Data dodania: 2023-05-04 09:03:27