Tydzień z Drukarką 3D

Dziś kolejny raz w tym tygodniu uczniowie naszej szkoły z klas 4c, 4e, 5b, 8c,8d mieli szanse zapoznać się z projektowaniem, wydrukiem, pracą oraz obsługą drukarki 3D. Uczniowie z zaciekawieniem obserwowali pracę drukarki. W ramach przygotowań do dnia liczby Pi wydrukowano prawie siedmiogodzinny projekt kubka na ołówki z rozwinięciem dziesiętnym liczby Pi. Uczniowie natomiast tworzyli własne projekty. Dzisiejsze zajęcia służyły rozwijaniu wyobraźni i kreatywności wśród uczniów oraz pozwalają podążać za nowymi technologiami.

Drukarka 3D została zakupiona w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, która ma na celu wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Joanna Lechowicz- Król

Ewa Mudław- Kapałka