Taniec bożonarodzeniowy Photonów - Laboratoria Przyszłości

W naszej szkole podczas przedstawienia bożonarodzeniowego znalazło się również miejsce na taniec robotów - Photonów. Uczniowie klasy 8a spotykali się wspólnie po lekcjach 12.12.2023, 18.12.2023 oraz w czasie lekcji 14.12.2023, aby wybrać piosenkę, rozpisać układ taneczny Photonów oraz napisać odpowiedni program.

Nie było łatwo. Różne momenty startu poszczególnych robotów, różnice w stronach sprawiały, że wielokrotnie musieliśmy zaczynać wszystko od początku. Najrudniej było puścić poszczególne roboty w odpowiednim momencie. Później było już tylko oczekiwanie na koniec - zdarzało się, że roboty nie chciały z nami współpracować i wychodziło to różnie.

Kiedy jednak wszyscy usłyszeli hasło "To już ostatnia próba - musi się udać" - tak właśnie się stało! Wszystko się udało, a efekty mogą Państwo zobaczyć w załączonym filmie.

Iwona Janiak

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, która ma na celu wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Data dodania: 2024-02-15 21:24:13
Data edycji: 2024-02-15 21:29:27