Symetria z Photonami klasa 6D

10.11.2023 podczas zastępstwa w klasie 6D na matematykę zawitały się dwa roboty Photon.

Uczniowie mieli za zadanie napisać program umożliwiający symetryczny przejazd dwóch robotów Photon, które na końcu żaśpiewały nagrany przez uczniów fragment Mazurka Dąbrowskiego, a ich czółki zaświeciły się na czerwono.

Pomysł na zadanie wpisał się w dzień szkolnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

Uczniowie chętnie pracowali w grupach i pomiędzy sobą. Cała klasa musiała współpracować przy tworzeniu odpowiedniego kodu. Największa trudność pojawiła się w jednoczesnym momencie wystartowania obu robotów i mimo, że (dosłownie) ułamki sekund sprawiły, że roboty nie dojechały wspólnie, to uczniowie idealnie odtworzyli kształt i pięknie zakończyli przejazd obu urządzeń.

To była bardzo ciekawa i inspirująca lekcja - dziękuję.

Iwona Janiak

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, która ma na celu wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Data dodania: 2023-11-19 18:20:52
Data edycji: 2023-12-01 18:11:34