Światowy Dzień Liczby Pi

Do obchodów Światowego Dnia Liczby PI zaczęliśmy przygotowywać się dużo wcześniej.

Uczniowie klas 8 wykonali świetne liczby PI z ciekawostkami o Ludolfinie, które ozdobiły szkolny korytarz na 2 piętrze oraz gazetkę w sali nr 41. Dzieci z klasy 4b wykonały PI tangramy wiszące na tablicy przy sali matematycznej nr 41. Nasi uczniowie z zachwytem podziwiali druk 3D, gdzie powstawały przeróżne atrybuty potrzebne nam do obchodów tego dnia (między innymi małe PI breloczki, które były nagrodami w szkolnych zabawach oraz foremki do wykrawania ciastek wykorzystane w lekcjach gastronomicznych). Również zajęcia kulinarne w sali nr 36 nie umknęły naszej uwadze. W przeddzień obchodów uczniowie upichcili sałatki jarzynowe, tortille i muffinki - wszystko ozdobione wzorem PI.

Druk 3D oraz przepyszne jedzonko zostały wykonane dzięki sprzętowi zakupionemu w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, która ma na celu wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

14.03.2023 nie dało się zapomnieć o liczbie PI. Podczas lekcji uczniom towarzyszyły zadania związane z liczbą PI (będące również ciekawym powtórzeniem np. pól figur, symetrii, układu współrzędnych, kodowania). Na przerwach w Kąciku Kopernikańskim każdy chętny miał okazję zmierzyć się z "Kostkowym wyzwaniem" lub (łatwymi tylko z pozoru) "PI puzzlami". Uczniowie, którzy najlepiej poradzili sobie z wyzwaniami otrzymali pamiątkowe upominki. Byli też uczniowie, którzy ubrali koszulki zgodnie z mijającym dniem, co stało się ciekawą inspiracją do obchodów Dnia Liczby PI za rok.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i udział w zabawach.

Nauczyciele prowadzący:

Joanna Lechowicz-Król