Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 w oddziałach przedszkolnych

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022 W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

DRODZY RODZICE! KOCHANE PRZEDSZKOLAKI

Serdecznie witamy Was po wakacjach!

Informujemy, że rok szkolny 2021/2022 rozpoczyna się 1 września 2021 r. Oddziały przedszkolne będą pracowały od godz. 6.00 do 17.00. W dalszym ciągu obowiązują nas obostrzenia związane z sytuacją epidemiologiczną. W związku z tym Rodzice nadal nie będą wchodzić do szatni. Pracownicy  będą odbierać dzieci z przedsionka. Prosimy rodziców, aby po wejściu do przedsionka (w maseczce) zdezynfekowali ręce. Dzieci będą myły rączki w swoich grupach.

PROSIMY O PRZYPROWADZANIE DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH WYŁĄCZNIE DZIECI ZDROWYCH -  BEZ KATARU, KASZLU, TEMPERATURY!!!

Wszystkie szczegółowe informacje dotyczące funkcjonowania szkoły i oddziałów przedszkolnych w czasie pandemii znajdują się w „Regulaminie funkcjonowania Szkoły Podstawowej nr 2 w Pruszczu Gdańskim w czasie pandemii – zapobieganie i przeciwdziałanie COVID-19 wśród uczniów i rodziców oraz pracowników szkoły”, który znajduje się na stronie szkoły, będzie również omawiany na zebraniach z rodzicami, które odbędą się w początkowych dniach września.

ZAPRASZAMY!!!

Dyrekcja szkoły

Przypominamy procedury przyprowadzania i odbierania dzieci z oddziałów przedszkolnych

Budynek przy ul. Tysiąclecia 3

Przyprowadzanie dzieci

1. Dzieci przyjmowane są do przedszkola w godzinach od 6.00 do 8.00.
  2. Rodzic/opiekun wchodzi z dzieckiem do przedsionka przedszkola bocznym podjazdem i:
  • dezynfekuje ręce,
  • przekazuje dziecko pomocy nauczyciela (rodzic/opiekun nie wchodzi do szatni),
  • loguje dziecko („Stoperek” będzie w przedsionku) i wpisuje się na listę grupy (wyłożoną na stoliku),
  • niezwłocznie opuszcza przedszkole schodami przy wejściu głównym.
    1. W przedsionku może przebywać jeden rodzic/opiekun z dzieckiem.
    2. Główne drzwi przedszkola będą zamykane o godzinie 8.15 i po tej godzinie nie będzie możliwości przyjęcia dziecka w danym dniu. W czasie śniadania nie ma pracowników, którzy mogliby dyżurować w szatni i bezpiecznie przyjmować dzieci.

Wcześniejsze zgłoszenia spóźnienia będą rozpatrywane indywidualnie.

1. Należy wziąć pod uwagę oczekiwanie w kolejce, aby zmieścić się w wyznaczonym czasie. Bardzo prosimy wcześniej porozmawiać z dzieckiem, o tym, że rodzic nie  wejdzie z nim do szatni, aby nie przedłużać pożegnań.
  2. Wszystkich oczekujących na wejście obowiązują zasady dystansu społecznego i zasłaniania ust i nosa.

Odbieranie dzieci

1. Rodzic/opiekun po wejściu do przedsionka przedszkola bocznym podjazdem:
  • dezynfekuje ręce,
  • przez domofon informuje pracownika po kogo przyszedł,
  • wylogowuje dziecko (Stoperek), podpisuje się na liście grupy (wyłożonej na stoliku w przedsionku),
  • niezwłocznie wychodzi,
  • oczekuje przed wejściem głównym do budynku – przy schodach - na przyprowadzenie dziecka przez pracownika przedszkola.
    1. Wszystkich oczekujących przed wejściem rodziców/opiekunów obowiązują zasady dystansu społecznego i zasłaniania ust i nosa.

Główny budynek szkoły przy ul. Tysiąclecia 5

Przyprowadzanie dzieci

1. Dzieci z oddziałów przedszkolnych przyjmowane będą od godz. 6.00 do godz. 8.00 w 15 minutowych odstępach.
  2. Nauczyciele odbierać będą dzieci z szatni w godzinach: 6:00, 6:15, 6:30, 6:45, 7:00, 7:15, 7:30, 7:45, 8:00 i odprowadzać je do poszczególnych oddziałów przedszkolnych według ustalonego harmonogramu.
  3. Rodzic/opiekun wchodzi z dzieckiem do przedsionka szkoły bocznym podjazdem i:

- dezynfekuje ręce,

- przekazuje dziecko nauczycielowi lub pomocy nauczyciela, przy wejściu do szatni,

-  wpisuje się na listę grupy (wyłożoną na stoliku), -  niezwłocznie opuszcza szkołę.

1. W przedsionku może przebywać jeden rodzic/opiekun z dzieckiem.
  2. Po godzinie 8.00 wszyscy nauczyciele przebywają z dziećmi w salach i nie będzie możliwości, aby nauczyciel odebrał z szatni spóźnione dziecko.

Wcześniejsze zgłoszenia spóźnienia będą rozpatrywane indywidualnie.

Odbieranie dzieci

1. Nauczyciele przyprowadzać będą dzieci z oddziałów przedszkolnych w 15 minutowych odstępach, począwszy od godziny 13.30 do godziny 17.00.
  2. Rodzic lub opiekun odbierający dziecko z oddziału przedszkolnego:

- dzwoni do wybranej grupy wideodomofonem i informuje nauczyciela, po które dziecko

przyszedł, (w godzinach od 16.00 do 17.00 dzwoni do grupy Oc)

- nauczyciel przygotowuje dziecko do wyjścia, sporządza listę dla odprowadzającego n-la,

- nauczyciele lub pomoc nauczyciela przyprowadzają dzieci do szatni w 15 minutowych

odstępach - według obowiązującego harmonogramu,

- rodzic/opiekun posiadający identyfikator odbiera dziecko, wpisuje godzinę odbioru i

podpisuje się na liście grupowej.

1. Rodzice, nauczyciele i dzieci zobowiązani są do noszenia w częściach wspólnych maseczek i utrzymywania dystansu społecznego.

Data dodania: 2021-08-30 13:45:27
Data edycji: 2021-08-30 13:45:53