Roboty Photon w klasie 4b - wyrażenia dwumianowane

W poniedziałek 17.06.2024 do klasy 4b na lekcję matematyki zawitały roboty Photon, aby wspólnie utrwalić pojęcie wyrażeń dwumianowanych.

Uczniowie po raz pierwszy mieli okazję spróbować programowania robotów, dlatego na pomoc przyszli im ucziowie klasy 5c - za co bardzo serdecznie dziękujemy!

Uczniowie zostali podzieleni na 4 grupy. Zadaniem uczniów było zebranie jak największej ilości punktów poprzez wykonanie następujących kroków:

1. najechać na zakrytą zieloną karteczkę
  2. napisać poprawną zamianę jednostek według podanych danych
  3. pokazać nauczycielowi odpowiedź, a gdy była poprawna:
  4. najechać robotem na kartkę różową z odpowiednim wynikiem.

Zadanie to miało na celu:

• utrwalenie poznanych wcześniej wiadomości
  • wprowadzenie elementów programowania
  • doskonalenia pracy w grupie nie tylko rówieśniczej, ale również współpracy ze starszymi koleżankami i kolegami
  • rozwijanie komunikacji między uczniami
  • umiejętność planowania strategii.

Uczniowie wykazali się ogromnym zaangazowaniem i skupieniem. Każdy miał szansę odpowiednio wytyczyć ścieżkę przydzielonemu do grupy robotowi. Lekcja okazała się bardzo atrakcyjną formą dla uczniów. Ciekawe, czy w przyszłym roku również odwiedzą ich nasze Photony?

Iwona Janiak

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, która ma na celu wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Data dodania: 2024-06-18 20:50:30
Data edycji: 2024-06-18 21:03:49