Roboty photon na zajęciach z informatyki

Klasa 4a, 4b, 8d 3.10.2022 roku podczas zajęć z informatyki miała okazję uczestniczyć w zajęciach z robotami photon zakupionymi w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, która ma na celu wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Photon ma zastosowanie na każdym etapie edukacji. Nauczyciele mogą korzystać ze specjalnie przygotowanych scenariuszy zajęć, aby wprowadzać uczniów w podstawy programowania lub wykorzystać bardziej zaawansowane możliwości, dzięki dostępnym aplikacjom.

Robot Photon uczy pracy w grupie, rozwija logiczne myślenie.  Pierwiastek kreatywności na zajęciach pomaga uczniom rozwijać umiejętności krytycznego myślenia i współpracy, których potrzebują, aby w przyszłości odnosić sukcesy. Robot, jako środek dydaktyczny, pozwala realizować zarówno ogólnorozwojowe zajęcia wczesnoszkolne oraz specjalistyczne przedmioty techniczne czy informatykę. Dla każdego etapu edukacji przygotowano odrębne aplikacje i obudowę metodyczną zgodną z wymaganiami określonymi przez podstawę programową Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Dziś uczniowie klasy 4a, 4b i 8d mieli za zadanie programować trasy, czujniki robota photon za pomocą różnych interfejsów. Klasy były podzielone na grupy i każdy miał swoje zadanie. Ósma klasa dodatkowo zgłębiała tajniki programowania w Scratchu.

Data dodania: 2022-10-04 19:49:06
Data edycji: 2022-10-04 19:54:41